//page[@id='archiwum-urzadzenia/mig350c']/ancestor::page Archiwum - MIG350C -->
logo

GRADAR
(58) 762-06-00

MIG 350C

MODUŁOWY MIG IGBT. STWORZONY DLA PRZEMYSŁU.

1 / 9

Dane techniczne

Napięcie zasilania ~3× 400V ± 10% 50 / 60 Hz
Natężenie prądu spawania MIG [A] 50 – 350
Cykl pracy [%] 60
PARAMETRY MIG
Napięcie wyjściowe pracy [V] 17 – 31,5
Prędkość podawania drutu [m/min] 2,5 – 16
Typ podajnika wydzielony, 4 - rolkowy
Szpula drutu [kg]/[mm] ≤ 15 / ∅200/300
Średnica drutu ∅ [mm] 0.8 / 1.0 / 1.2
Przełącznik 2T/4T tak
PARAMETRY MMA
Spawanie elektrodą otuloną MMA tak
Natężenie prądu spawania MMA [A] 50 – 330
POZOSTAŁE PARAMETRY
Test drutu tak
Regulacja indukcyjności tak
Pobór prądu [A] 20
Współczynnik mocy (cosφ) 0,85
Sprawność η [%] 85
Klasa izolacjiF
Stopień ochronyIP23
Waga [kg]29,8
Wymiary [mm]660 × 270 × 480
Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć Kliknij na zdjęcie aby je powiększyć

Opis:

SPARTUS Pro MIG350C. To nowoczesny półautomat spawalniczy z wydzielonym podajnikiem drutu. Źródło spawania wykonane jest w technologii inwertorowej z wykorzystaniem tranzystorów IGBT. Umożliwia spawanie elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych i aktywnych (MIG/MAG – maks. prąd spawania 350A) oraz elektrodą otuloną (MMA – maks. prąd spawania 330A). Urządzenie zasilane jest z sieci trójfazowej 400V.

Prosty w obsłudze i intuicyjny panel sterujący umożliwia płynną regulację: napięcia spawania, prędkości posuwu drutu, indukcyjności (tryb MIG/MAG); natężenia prądu spawania (tryb MMA). Cyfrowe wyświetlacze gwarantują pełną kontrolę parametrów spawania na każdym etapie prac.

Podajnik drutu elektrodowego wyposażony jest w cztery rolki, co umożliwia pracę długim uchwytem spawalniczym (bez względu na rodzaj drutu spawalniczego). Zastosowanie wydzielonego podajnika, zwiększa dodatkowo zasięg urządzenia – całkowity zasięg to suma długości uchwytu spawalniczego i przewodu zespolonego (dostępne w ofercie różne długości przewodów zespolonych). Istnieje również możliwość skomponowania zestawu źródło + podajnik w komplecie ze specjalnym wózkiem spawalniczym.

Niewielkich rozmiarów źródło prądu spawania, można odłączyć od podajnika drutu. Otrzymuje się wtedy przenośną spawarkę elektrodową o dużej mocy, którą można zabrać do prac w terenie.

Półautomaty spawalnicze SPARTUS Pro z serii C. To maszyny zaprojektowane z myślą o pracy w ciężkich, przemysłowych warunkach. To wszechstronne urządzenia, które sprawdzają się doskonale w wyspecjalizowanych pracach spawalniczych.

Przykładowe zastosowania: przemysł, prace warsztatowe, prace remontowe w terenie, motoryzacja, spawanie tłumików, spawanie konstrukcji, produkcja.

Wyposażenie standardowe:

Przewód masowy 3m

Instrukcja obsługi w języku polskim

Wyposażenie pakietu:

Uchwyt elektrodowy 3m

Przewód masowy 3m

Przewód zespolony 3m

Reduktor SPARTUS Ar/CO2

Uchwyt SPARTUS Pro 360 5m

Instrukcja obsługi w języku polskim

Strona główna Kontakt Mapa strony